Szkoła Tańca Al-Mara we Wrocławiu - ZAUŁEK ŚWIDNICKI RYNEK WROCŁAW ul. Ofiar Oświęcimskich 19 - 50-069 Wrocław - tel. (+48) 66-88-34-550 lub tel. (+48) 605-499-162  - Zapraszamy na Kurs Tańca
Aktualnosci Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Oferta Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Grafik Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Cennik Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Warsztaty Taneczne w Szkole Tańca Al-Mara we Wrocławiu Wydarzenia Taneczne w Szkole Tańca Al-Mara we Wrocławiu Osiągnięcia Szkoły Tańca Al-Mara z Wrocławia Pokazy Tańca, Oferta Pokazów Tanecznych Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Galeria Zdjęć i Filmów Szkoły Tańca Al-Mara z Wrocławia Życie Medialne Szkoły Tańca Al-Mara z Wrocławia Instruktorzy Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Partnerzy Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Grupa Tańca Orientalnego Al-Mara Działająca Pod Egidą Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Kontakt do Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu
Pokazy

Taniec orientalny, pokazy tańca brzucha, bollywood.

Grupa tańca orientalnego Al-Mara specjalizuje się w niezwykle widowiskowych pokazach belly dance i bollywood, o charakterze dance show. Pokazy taneczne są świetnym dopełnieniem imprez okolicznościowych i tematycznych, takich jak gale, przyjęcia, bankiety, spotkania towarzyskie, wieczory panieńskie itp.

Taniec brzucha zyskuje coraz większą popularność w Europie, zmienia się sposób jego postrzegania, nie jest już kojarzony z tandetnymi pokazami w klubach nocnych, ale z prawdziwą (i trudną!) sztuką. Jest pełen emocji, gracji, wdzięku, a zarazem siły.

Nasze doświadczenie sceniczne i taneczne zapewni Państwu pokazy na najwyższym poziomie, a wrażenia magii orientalnych pokazów na długo pozostaną w pamięci widzów...

W naszej ofercie ciekawy program artystyczny, na który może składać się kilka wejść tanecznych, w różnych odsłonach.

Mieliśmy zaszczyt gościć na wielu polskich scenach teatralnych, między innymi w Amfiteatrze na Bemowie w Warszawie, w Teatrze Rialto w Katowicach i w Filharmonii Wrocławskiej.

Mamy na swoim koncie współpracę z Brave Festiwal 2009 Wszystkie Modlitwy Świata i tytuły mistrzowskie na renomowanym konkursach w Polsce i na świecie.

Jako pokazy zespołu polecamy taniec brzucha z powłóczystymi, różnobarwnymi woalami, niezwykle tajemniczym i zmysłowym atrybutem belly dance, który często służy przysłonięciu ciała tancerki.

Inną naszą propozycją jest taniec z migotliwymi skrzydłami Izis, które zachwycają widzów tęczą barw. Skrzydła Izydy są niezwykle widowiskowe i bardzo często wykorzystywane w kategorii belly dance show. Niezwykła połyskująca materia z jakich uszyte są skrzydła wprawiają w zdumienie i zachwyt, zwłaszcza przy serii obrotów, jakie wykonuje tancerka naśladująca ruch motyla.

Kolejnym magicznym atrybutem jest majestatyczny miecz. W tańcu z nim tancerka bądź tancerz musi wykazać się nienagannym balansem i spokojem ducha. Pokazy te wzbudzają dreszczyk emocji, budują napięcie między tancerką - tancerzem, publicznością, a... mieczem.

Podobnie jak taniec z tacą, na której ułożone są płonące świece. Taniec ten pochodzi z Maroka, szczytem perfekcji jest ułożenie przez tancerkę tacy na głowie i swobodne wykonywanie ruchów tanecznych.

Lekkością ruchu tancerka może wykazać się w tańcu z jedwabnymi wachlarzami tzw. Fanveil'ami. Atrybut ten to kolejny element wykorzystywany w belly dance show. Delikatny, różnokolorowy jedwab daje w tańcu przepiękny efekt.

W naszych propozycjach znajduje się również atrakcyjne show rodem z hiszpańskiej Carmen, gdzie zespół wystylizowany na tancerki flamenco daje niepowtarzalne widowisko taneczne - fuzje tańca brzucha z flamenco z wykorzystaniem wachlarzy.

Poza tańcem atrybutami w repertuarze zespołu znajduje się klasyczny taniec brzucha zarówno w wykonaniu grupy jak i solistki, technika drum solo, w której zespół wykazuje się mistrzowską synchronizacją ruchów, a także liczne odmiany folkowe belly dance takie jak np. shaabi.

Taniec w parze oraz spektakle taneczne

Doskonałym dopełnieniem imprez oraz spotkań towarzyskich mogą być pokazy tańca w parze. Nasza kadra prowadząca w Szkole taniec towarzyski, użytkowy oraz salsę z pewnością sprosta Państwa wymaganiom przygotowując pokaz taneczny na najwyższym poziomie artystycznym.

- Elegancki walc
- Gorąca salsa
- Zmysłowa rumba
- Namiętne tango
- Brazylijska samba
- Dynamiczna cha cha
- Skoczny jive
- Szalony charleston

Jeśli macie Państwo życzenia co do stylu, w jakim chcecie zobaczyć pokaz, chętnie wysłuchamy Państwa pomysłów i postaramy się sprostać oczekiwaniom.

W każdym stylu tanecznym możemy poprowadzić dla naszych gości zabawę taneczną z nauką tańca na wesoło i wciągnąć gości do wspólnej zabawy.