Szkoła Tańca Al-Mara we Wrocławiu - ZAUŁEK ŚWIDNICKI RYNEK WROCŁAW ul. Ofiar Oświęcimskich 19 - 50-069 Wrocław - tel. (+48) 66-88-34-550 lub tel. (+48) 605-499-162  - Zapraszamy na Kurs Tańca
Aktualnosci Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Oferta Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Grafik Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Cennik Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Warsztaty Taneczne w Szkole Tańca Al-Mara we Wrocławiu Wydarzenia Taneczne w Szkole Tańca Al-Mara we Wrocławiu Osiągnięcia Szkoły Tańca Al-Mara z Wrocławia Pokazy Tańca, Oferta Pokazów Tanecznych Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Galeria Zdjęć i Filmów Szkoły Tańca Al-Mara z Wrocławia Życie Medialne Szkoły Tańca Al-Mara z Wrocławia Instruktorzy Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Partnerzy Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Grupa Tańca Orientalnego Al-Mara Działająca Pod Egidą Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu Kontakt do Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu

Instruktorzy


Yanarim - Małgorzata Zujewicz

Jestem przede wszystkim pasjonatką. To z pasji bierze się moja miłość do tańca, pomysły na choreografię, cierpliwość ,wyrozumiałość i uśmiech, jakim staram się obdarzać moje kursantki. Wiele lat temu „zaraziłam się” miłością do belly dance. Moja miłość przerodziła się w ogromną fascynację tym stylem, jestem mu wierna od 2003 roku, nieprzerwanie kształcąc swoje umiejętności i rozwijając się. Mam ogromne doświadczenie taneczne i pedagogiczne, występuje na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Swój warsztat kształciłam na licznych warsztatach, między innymi u Jasmin Mazloum, Ani Mendak, Alicji Marczewskiej, Camilii, Alayi Shirin, Yolandy, Zainy, Quesse, Jamilah, Kasi Wronki, Suraiyi. Byłam uczestniczką Kongresu ze światowej klasy pedagogami: Elena Ramazanowa, Aleksiej Riaboszapka oraz Daria Mickiewicz. Doświadczenie sceniczne i teatralne zdobyłam na deskach teatru pantomimy, z którym byłą związana w latach 2001-2004. Jestem reżyserem i choreografem orientalnej rewii tanecznej Zahira Moja Miłość oraz licznych spektakli tanecznych i teatralnych (Tango, Krótka rozprawa między nami, Moralność Pani Dulskiej akt 4, Wierszolandia, Rozgniecione maliny) Swój autorski projekt, Noc Orientu, promujący taniec orientalny i jego liczne odmiany, przeniosłam na sceny teatralne, który od 2011 roku gości na deskach teatralnych jako Widowisko Estradowe.

Jestem laureatką Mistrzostw Polski IDO 2012, gdzie zdobyłam tytuł II Wicemistrzyni Polski. Obecnie prowadzę największą grupę taneczną w Polsce, która moimi autorskimi choreografiami zdobywa liczne tytuły i nagrody na świecie i w kraju.

Osiągnięcia:

- II miejsce Mistrzostwa Świata i Europy Liberec 2012 - kategoria Oriental Show
- II miejsce Mistrzostwa Świata i Europy Liberec 2012 - kategoria Klasyczny Taniec Orientalny
- I miejsce Eastern European Oriental Championship Kraków 2012 - kategoria Formacja
- III miejsce Eastern European Oriental Championship Kraków 2012 - kategoria Klasyczny Taniec Brzucha
- III miejsce Eastern European Oriental Championship Kraków 2012 - kategoria Belly Dance Show
- I miejsce Krajowe Mistrzostwa Polski IDO 2012 - kategoria Oriental Show
- I miejsce Krajowe Mistrzostwa Polski IDO 2012 - kategoria Orientalny Taniec Klasyczny
- I miejsce na największym przeglądzie talentów tańca orientalnego Nova Orient 2010 - kategoria Klasyczny Taniec Brzucha
- II miejsce Nova Orient 2011 - kategoria Belly Dance Show

Andrzej Pawlak

Specjalizuję się głównie w tańcu towarzyskim, który trenowałem pod okiem Anny i Wojciecha Jabczyńskich. Jestem tancerzem mistrzowskiej klasy tanecznej. W dorobku artystycznym posiadam liczne tytuły zdobyte na arenie krajowej jak i międzynarodowej: Mistrzostwo Okręgu Wrocławskiego, Mistrzostwo Dolnego Śląska, II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Polish Open w Sopocie, III miejsce na otwartych Mistrzostwach Czech oraz finałowe miejsca na Mistrzostwach Polski. Obecnie jestem instruktorem tańca towarzyskiego, salsy i tańca ogólnoużytkowego (discofox' a). Staram się rozwijać w innych dziedzinach tanecznych, fascynuje mnie między innymi tango argentyńskie oraz lindy hop. Dobrze czuję się w stylach latynoamerykańskich, które wymagają od tancerza niezwykłej sprawności fizycznej ciała. Jestem związany z renomowanymi szkołami tańca we Wrocławiu. Swoje pasje taneczne realizuję na scenie, uczestnicząc w licznych pokazach i tworząc własne choreografie taneczne.

Jestem niezwykle cierpliwy. Chwalą to zwłaszcza Nowożeńcy, którzy zgłaszając się z prośbą o choreografię, oczekują od instruktora dużo serdeczności i wyrozumiałości. Moje choreografie są starannie przemyślane, staram się dopasować je do charakteru osób, z którymi pracuję. Jest mi niezwykle miło, gdy Pierwszy Taniec wywołuje uśmiech na twarzach gości i sprawia radość Młodej Parze.

Szaar - Katarzyna Zujewicz

Taniec w moim życiu zagościł gdy byłam 6-cio letnim dzieckiem, wtedy zaczęłam tańczyć taniec towarzyski. W 2000 roku wróciłam, lecz nie na parkiet, ale na matę - zajęłam się tańcem aerobikowym, zdobywając miejsce na podium Dolnego Śląska oraz pierwsze miejsce we Wrocławiu. Taniec aerobikowy zaczął przeplatać się z tańcem wschodnim. Tak trafiłam najpierw do grupy Marrakesz, a następnie do Al-Mara. Jestem współchoreografem rewii tanecznej "Tango", jedną z tancerek rewii tanecznej "Zahira Moja Miłość" .Byłam słuchaczką Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury o specjalizacji tanecznej, gdzie doskonaliłam swój warsztat taneczny z hip-hopu (ze Zbigniewem Karbowskim - znanym jako Zibi z programu You Can Dance), tańcu towarzyskim oraz poznawałam podstawy baletu. Od 2007 roku zafascynowana jestem salsą , nieustannie doskonalę swój warsztatu u najlepszych instruktorów. Na co dzień jestem studentką wychowania fizycznego, co jest moją drugą pasją, zajmuję się również wolontariatem. Przekazywanie zdobytej wiedzy innym sprawia mi wielką radość - stąd pomysł na życie - Szkoła Tańca Al-Mara.

Afra - Anna Zagrobelna

Początkowo moim zamiłowaniem był taniec towarzyski, ale dopiero taniec brzucha pozwolił mi wyzwolić swoje emocje. Od pierwszych zajęć jestem w nim zakochana, wciąż fascynuje mnie tak samo jak na początku. Odkrywam jego nowe oblicza, pracując nad nim i kształcąc się nadal. Tańcząc odczuwam niesamowitą energię, którą chcę się podzielić z innymi kobietami. Belly dance to świetny sposób na odkrycie siebie na nowo, nabrania pewności i nauki spoglądania na świat przez kolorowe barwy woalu...

Moja przygoda z tańcem brzucha rozpoczęła się od zajęć z Małgorzatą Zujewicz sceniczną Yanarim. Uczestniczyłam w warsztatach między innymi u Elwiry Janitzki, Jasmin Mazloum, Zainy, Camilii, Jamilah, Yolandy z zespołu Zaghareet, Samiry (Anny Mendak), Kasi Wronki i Suraiyi. Na co dzień tańczę w zespole Al-Mara, z którym występuję na scenach wrocławskich i ogólnopolskich, zdobywając liczne tytuły na arenie ogólnopolskiej, międzynarodowej i światowej.

Qirmida - Ania Furtek

Tańczę od najmłodszych lat. Przez 6 lat trenowałam taniec towarzyski, którym do dziś się pasjonuję. Jednak dopiero w krainie tańców orientu odnalazłam możliwości, aby w pełni rozwinąć skrzydła. Moim tanecznym przewodnikiem stała się Yanarim. Wciąż rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach u takich gwiazd jak np. Jamilah, Camilia, Quesse, Alaya Shirin, Zaina, Suraiya, Kasia Wrocnka. Taniec arabski, zarówno w formie klasycznej, folklorystycznej jak i różnorodnych fuzji nauczył mnie panowania nad ciałem, gracji oraz pewności siebie. Moje ulubione rekwizyty to skrzydła isis, taca ze świecami i fanveil. Tańcząc fuzje lubię łączyć elementy belly dance z figurami zaczerpniętymi z tańców towarzyskich i salsy. Oprócz krajów arabskich interesują mnie Indie, stąd moje zamiłowanie do tańca i kina bollywood, a także do języka hindi. Od kilku lat należę do Grupy Tańca Orientalnego Al-Mara.

Martyna Rejczak

Jestem instruktorką i tancerką od wielu lat kształcącą swoje umiejętności w dziedzinie Tribal i Belly Dance. Tanniec jest moją pasją, wkładam dużo serca i emocji w to, co robię. Mam nadzieję zarazić swoją miłością każdą z pań, uczestniczącą w prowadzonych przeze mnie zajęciach. Do pracy, jako instruktorka, podchodzę bardzo rzetelnie. Mam dużo cierpliwości uśmiechu, jestem przy tym wymagająca , ale pełna wyrozumiałości i dobrych rad. O moim profesjonalizmie świadczą liczne tytuły i nagrody, jakie zdobyłam:

* I miejsce w konkursie Powiew Orientu (Nova Orient Festiwal 2010) w kategorii Klasyczny Taniec Orientalny semi-professional, Katowice
* II miejsce w konkursie Tribal Fusion, Kraków 2010
* III miejsce w konkursie Powiew Orientu (Nova Orient Festiwal 2011) w kategorii Tribal i
* I miejsce w kategorii grupy - Tribal z grupą Nephryt Tribal Group, Chorzów
* I miejsca w kat. tribal & tribal fusion group na festiwalu Let's Dance w Pradze w duecie z Tahirą jako BOTH.

Instruktorzy, u których zdobyła wiedzę:

Taniec orientalny: Randa Kamel (EG), Zeina (EG), Lubna Emam (EG), Osama Emam (EG), Nasra Emam (EG), Kazafy (EG), Autumn Ward (USA), Shereen (CZ), Delila (CZ), Shafrah (CZ), Anna Redlin (PL), Suraiya (PL), Aisha Yildirim (PL), Donya Rashida (PL), Yallah (PL)

Tribal: Samantha Emanuel(UK), Mira Betz (USA), Mardi Love (USA), Sharon Kihara (USA, GER), Ariellah (USA), Hilde Cannoodt (UK), Anna Redlin (PL), Yolanda (PL)

Szelma - Justyna Bieć

Od najmłodszych lat kocham muzykę, rytm i piękno ludzkiego ciała w tańcu. Poprzez taniec orientalny odkryłam w sobie niesamowite pokłady kobiecości, magię ruchu i muzyki. Na początku zakochana w tradycyjnym tańcu brzucha, po jakimś czasie trafiłam na swoją wielką miłość - Tribal Fusion, której to tajniki nieprzerwanie i systematycznie zgłębiam na warsztatach u najlepszych tancerek w Polsce i na świecie. Dodatkowo rozwijam swoje umiejętności ucząc się ATS-u w formacie Fat Chance Belly Dance u certyfikowanej instruktorki tego stylu - Yolandy. Aby poszerzać swoje horyzonty taneczne uczęszczam też na inne formy tańca, w tym taniec współczesny, jazz, balet, butoh, towarzyski. Regularnie również ćwiczę jogę. Od ponad 2 lat prowadzę regularne zajęcia na terenie dolnego śląska i opolszczyzny. Obecnie uczęszczam na pierwszy w Polsce kurs na instruktora tańca orientalnego z uprawnieniami państwowymi.
Mistrzowie, u których miałam zaszczyt się uczyć to między innymi:
Taniec orientalny - Jamilah, Suraiya, Aisha Yildirim, Alaya Shirin, Ola Toth, Jasmin Mazloum, Samira, Marta Nowicka, Djamila, Sadie, Ehaba Atia, Zadiel, Donya Rashida, Diana Yousseif, Elwira Janitzki, Munique Neith, Magdy El-Leisy i wielu innych.
Tribal - Yolanda, Ania Redlin, Dominika Suchecka, Sharon Kihara, Rachel Brice, Mardi Love, Morgana i wiele innych.

Anna Drewniak - tancerka, instruktorka i choreograf szkoły tańca Al-Mara we Wrocławiu

Anna Drewniak

Przygodę z tańcem zaczęłam od techniki baletowej. Obecnie jestem wysokiej klasy tancerką tańca towarzyskiego, mam na swoim koncie liczne tytuły, wyróżnienia i nagrody na prestiżowych Turniejach Tańca Towarzyskiego w całym kraju, między innymi Mistrzostwo Dolnego Śląska. Preferuję styl latynoamerykański ze wzglądu na dynamikę jak i charakter, który świetnie odzwierciedla moją osobowość, zachwyca mnie również salsa. Ale żadna technika taneczna nie jest mi obca, przez naukę różnych styli tanecznych doskonalę swoje umiejętności taneczne. Jako nauczycielka robię wszystko, aby uczniowie pokochali taniec tak samo jak ja. Jestem wytrwałą i energiczną osobą, z zacięciem pedagogicznym. Dużo wymagam od siebie i od moich uczniów, co przynosi świetne efekty na parkiecie.

Moją obecną miłością jest Pole Dance i Burleska. Prowadzę zajęcia w stylu Erotic Dance, na których uczę jak cieszyć się z własnej kobiecości, rozwijać ją, pielęgnować i kształcić.

Paulina Orłowska

Paulina Orłowska

Moja przygoda z ruchem rozpoczęła się od treningów gimnastyki artystycznej oraz baletu, gdzie nabyłam podstawowych umiejętności tanecznych i gimnastycznych. Mam wiele pasji związanych z tańcem. Od kilku lat jestem związana z grupą tańca orientalnego Al-Mara. Biorę czynny udział w życiu zespołu, występując na wrocławskich scenach teatralnych i zdobywając wraz z zespołem liczne nagrody, m.in., podwójne wicemistrzostwo w kategorii klasyka i show na Mistrzostwach Świata i Europy w Libercu, Mistrzostwo Europy Wschodniej w Krakowie, podwójne mistrzostwo Polski w roku 2012 Jestem laureatką piątego miejsca na Mistrzostwach Świata i Europy w Libercu, w kategorii duet show. Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdy belly dance: Camilia, Jamilah, Zaina, Suraiya, Kasia Wronka, Samira oraz Sowillo.

Doceniam tradycyjny taniec brzucha, jednak najbardziej interesuje mnie jego nowoczesna odsłona. Lubię tańczyć do współczesnej muzyki, używając klasycznych figur w nietypowych odmianach i połączeniach. Inspiruję się stylem Shakiry, najbardziej kojarzonej z tańcem brzucha artystki.

Moją najnowszą taneczną pasją jest pole dance, czyli taniec na rurze, którym zajmuję się od kilku lat. Dzięki tym zajęciom pracuję nad sylwetką, wzmacniam mięśnie i rzeźbię figurę. Pole dance daje mi dużo radości i satysfakcji. W tym stylu tanecznym bardzo pomaga mi moje doświadczenie w dziedzinie gimnastyki artystycznej. Na moich zajęciach zmagać się będziecie Panie z figurami akrobatycznymi, będziemy pracować nad wzmocnieniem sylwetki i pokonaniem wielu barier.

Nina

Nina

Tańcem i ruchem pasjonuje się od dziecka. W Al-Marze uczę Pole Dance, który kilka lat temu zawirował moim życiem. Styl ten pozwolił mi na nowo odkryć zmysłowość i odnaleźć seksapil. Dzięki niemu mam większe poczucie świadomości własnego ciała. Pole Dance nie tylko kształtuje sylwetkę, wzmacnia mięśnie, ale przede wszystkim uczy odwagi i śmiałości.

Uczestniczyłam w wielu warsztatach Pole Dance, jednak najwięcej umiejętności zdobyłam sama, podczas długich treningów. Można więc powiedzieć, że w dziedzinie Pole Dance jestem samoukiem. Tym bardziej napawa mnie dumą to, ze mogę uczyć innych tej trudnej sztuki. Moje obecne umiejętności zapewnią każdej z Pań komfort zajęć, dbam o to, by zajęcia prowadzić z uśmiechem, energią i radością. Jestem otwartą i serdeczną osobą, która pragnie zarażać innych miłością do Pole Dance. Ruch ten gwarantuje poczucie dumy z własnej zmysłowości, a kiedy zaczyna przynosić efekty, każdą kobietę rozpiera niesamowita radość z tego, jakie bariery pokonuje. Zachęcam do spróbowania na nowo odkrywanej magii Pole Dance. Zapraszam na moje zajęcia!

Katarzyna Żukowska

Katarzyna Żukowska

Moja przygoda z tańcem orientalnym rozpoczęła się w 2008 roku. Od tego czasu systematycznie uczęszczam na zajęcia oraz rozwijam swoje umiejętności na warsztatach z polskimi jak i zagranicznymi instruktorami. Tancerze, u których pobierałam lekcje tańca arabskiego to: Nadira (PL), Jasirah (PL), Eyyam (PL), Zaina (PL), Naima (PL), Sowillo (PL), Alaya Shirin (PL), Jamilah (PL), Camilia (PL), Dominika Suchecka (PL), Daila (CZ), Irina Kalitina (U), Aleksiej Raboshapka(U).
W 2011 roku dołączyłam do Grupy Tańca Orientalnego Al-Mara, z którą występuję na scenach wrocławskich i ogólnopolskich.
W 2012 roku zostałam laureatką I miejsca w kategorii klasyka na Pierwszym Konkursie Tańca Orientalnego ST Al-Mara.
Na co dzień jestem studentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku filologia hiszpańska.

Magdalena Jaroszyk

Instruktor i choreograf o bogatym doświadczeniu tanecznym oraz pedagogicznym. Zajmuje się pracą z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz z dorosłymi. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy (specjalizacja taneczna), magister socjologii, pedagog - posiada Przygotowanie Pedagogiczne przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Pracowała z zespołem teatru Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego/2009 2011/; nauczyciel tańca współczesnego - praca ze studentami - Studio Pantomimy we Wrocławiu /2010-2011/; nauczyciel tańca, choreograf - współpraca z grupą akrobatyczną Fly Cube /2010-2012/; nauczyciel tańca - klasy baletowe dla dorosłych - Szkoła Baletowa przy Operetce Dolnośląskiej, Studium Tańca we Wrocławiu /2009-2011/; instruktor tańca współczesnego i jazzowego w szkołach tańca na terenie Wrocławia /2007-2010/.

Współtworzenie grupy tańca współczesnego Osobowość Zwielokrotniona (pokazy taneczne, realizacja projektów tanecznych oraz przedstawień, m.in. ArtPiknik, Electronica Musica Nova, Przegląd Małych Form Tanecznych w Krakowie, Konferencja tańca współczesnego w Koszalinie); tworzenie autorskich choreografii tanecznych: Wersety 2006, Akcja - kontemplacja 2008.

Udział w działaniach tanecznych jako tancerka. Spektakle taneczne: Pad de duex, Anioł. Pokazy taneczne Operetki Dolnośląskiej we Wrocławiu, Rewia taneczna 2009 i 2011.

Projekty:
- Tańczyć każdy może przy Stowarzyszeniu Ostoja we Wrocławiu, instruktor ruchu rozwojowego z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie i fizycznie /2006-2007/
- Dialog Międzykulturowy, wymiana młodzieży europejskiej w Krośnicach (trener młodzieży, instruktor tańca) /2008/
- Sztuka aktywności przy Stowarzyszeniu Świat Nadziei we Wrocławiu (nauczyciel tańca współczesnego z młodzieżą niepełnosprawną) /2009-2010/
Udział w projektach tanecznych oraz licznych warsztatach tańca współczesnego na terenie Polski ( Międzynarodowa Konferencja tańca współczesnego w Bytomiu, Konferencja Tańca w Lubinie, Przegląd Teatrów Tańca Kalisz, warsztaty taneczno-ruchowe)

Joanna Olszanowska

Moje zainteresowanie tańcem orientalnym wiąże się z poznaniem tureckich tańców etnicznych podczas wakacji w tym kraju. Początkowo zafascynował mnie taniec brzucha, któremu poświęciłam dwa lata. Potem zainteresowałam się tribalem, który urzekł mnie swoją tajemniczością i stał się moją prawdziwą pasją. . Pozwala mi on wyrazić siebie oraz daje mi poczucie kobiecości oraz świadomości swojego ciała. Mam na swoim koncie liczne występy na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Nieprzerwanie staram się udoskonalać swoje umiejętności, uczestniczyłam w warsztatach u Izy Łogonowicz, Yolandy, Ani Redlin, Dominiki Sucheckiej i Bri Hurley. Moje zainteresowania taneczne łączę z pracą i ze studiami. Jestem absolwentką położnictwa na AM, a obecnie studiuję kosmetologię.

Katarzyna Giżycka

Taniec pokochałam w wieku 6 lat i od tamtej pory jest on moją największą pasją. Zaczynałam w zespole FLEKS w MDK Wrocław Krzyki, pod opieką pani Izabeli Adamiec i to właśnie tam uczyłam się jazzu, disco, funky i hip hopu. Następnie przyszedł czas na szkołę tańca FLEX, w której oprócz zajęć tanecznych, miałam także zajęcia z akrobatyki i techniki baletowej.Obecnie od 5 lat należę do grupy tanecznej SCANDAL, prowadzonej przez Krzysztofa Mazura, gdzie tańczę hip hop, oraz house i locking. Oprócz regularnych treningów staram się czerpać wiedzę taneczną z licznych warsztatów prowadzonych przez znakomitych nauczycieli takich jak Moncell 'illkozby' Durden, Henry Link. W ciągu mojej długiej już przygody z tańcem wiele razy stawałam na podium Mistrzostw Polski oraz Grand Prix Dolnego Śląska w hip hopie i disco dance.

Na co dzień jestem studentką wrocławskiego AWF. Na zajęciach chciałabym dzielić się radością jaką daje mi od zawsze taniec.

Małgorzata Siudak

Upodobanie do muzyki etnicznej zaprowadziło mnie do zainteresowania tańcem. Początkowo uczyłam się tańca irlandzkiego, jednak czegoś mi brakowało. To coś odnalazłam w kobiecym belly dance - pięknym, eleganckim i radosnym. Miałam przyjemność odkrywać taniec brzucha na zajęciach u Małgorzaty Yanarim Zujewicz.

Z hawajskim tańcem hula zetknęłam się po raz pierwszy około czterech lat temu. Stopniowo poznawałam kolejne pieśni i tańce, tradycyjne i współczesne. Niezwykłym przeżyciem stało się dla mnie spotkanie z hawajską Nauczycielką hula Raylene Ha'alealea Kawaiae'a, która odwiedziła Polskę w 2008 roku.

Cenię taniec za dobroczynny wpływ na ciało, umysł i duszę :)